суббота, 3 марта 2012 г.

Що таке біль?Що таке біль?

Біль – це природна реакція організму. У своїй основній формі – це корисний феномен. Без відчуття болю люди були б не готові до ситуацій, у яких можливі тілесні ушкодження. Біль допомагає людям навчитися обходити небезпечні стимули.

Біль – це неприємні відчуття, які говорять, що з вашим тілом щось не так. Чутливість до болю формується, коли подразнюються больові нервові закінчення. Це відбувається, наприклад, у тому випадку, коли починається пошкодження тканини. Активні речовини, які подразнюють нервові закінчення, виділяються в цій специфічній ділянці і викликають місцеву запальну реакцію. Подразнення проходить по нервах через спинний мозок і далі до центральної нервової системи, де вперше формується відчуття болю.

Органи мають різні нервові закінчення, і больові імпульси доходять до центральної нервової системи (ЦНС) по різних нервах. Нервові закінчення в шкірі передають больові сигнали швидко, і біль, сприйнятий мозком, точно відповідає ділянці виникнення. У внутрішніх же органах больових нервових закінчень набагато менше, імпульси мандрують по повільних нейрофібрилах, і локалізувати біль набагато складніше.

Короткострокові болі називають гострими, довгострокові – хронічними болями. Стійкі постійні болі інколи не мають корисного призначення, є безглуздими. Проте, вони можуть впливати на працездатність і спричиняти негативний вплив на життєдіяльність.

Різні механізми, які можуть підсилювати або послабляти больові імпульси, знаходяться на місці виникнення болю, на шляху до центральної нервової системи і власне у ЦНС. У цілому, пошкодження тканини, яке викликало біль, буде вилікувано, але якщо існує декілька чинників, які підсилюють рівень болю, нервова система може стати помилково запрограмованою, і біль переходить в хронічний.

Чинники, що сприяють схильності до хронічних болів, - це нестача активності і малорухливий спосіб життя, тривалі хвороби, безсоння, вивчена поведінкова модель або тривалі додаткові стимули і психічні чинники. Больові процеси тісно пов'язані з емоційними центрами мозку. Якщо людина схильна до депресії або тривожності – це підсилює біль.

Коли біль переходить у хронічний, лікування стає важчим, і результат терапії зазвичай є гіршим. Тому, вчасне лікування болю ефективними і відповідними методами – це кращий спосіб запобігти хронічним болям.

Информация об авторе vkontakte.ru

Комментариев нет:

Отправить комментарий