суббота, 3 марта 2012 г.

Головний більГоловні болі широко поширені і їх підрозділяють на декілька типів. Головний біль також можна назвати цефальгією. Підраховано, що 80% людей періодично страждають від головних болей. Але це ще не означає, що біль є ознакою захворювання – він може виникнути в результаті грипу, дуже частих вечірок, перенапруження або гострих проблем.

Безліч причин можуть викликати головний біль, але лише в окремих випадках він є сигналом небезпечного для життя захворювання. Все ж огляд у лікаря рекомендований, якщо головний біль порушує життєвий розпорядок або змінюється в своєму прояві. Лікування головного болю зазвичай має позитивний результат і існує величезна кількість ефективних ліків, тому немає приводу страждати й терпіти біль.

Головний біль вазомоторного характеру або головний біль з напругою м'язів

Найчастіша причина головного болю – це м'язова напруга. Приблизно кожен третій дорослий фінляндець страждає від нього. Винуватцем цього вважається зайвий тиск в м'язах голови і шиї, що призводить до порушення циркуляції крові і викликає біль.

Точний механізм виникнення невідомий. За деякими теоріями, головний біль вазомоторного характеру може бути спровокований причинами в центральній нервовій системі. Одним з пояснень може бути функціональний розлад між кількома ділянками мозку.
Пацієнти з головним болем вазомоторного характеру чутливо реагують на біль. Тривожність і депресія також типові для цих пацієнтів. Існує думка, що такі пацієнти характеризуються як більш свідомі та перфекціоністи.

Спадковість також відіграє важливу роль в головному болі вазомоторного характеру. За даними досліджень близькі родичі тих, хто страждає головним болем, в 3 рази частіше проявляють той самий симптом.

Біль, що асоціюється із вазомоторними реакціями, зазвичай описують як тугу стрічку довкола голови, як стягуючий, давлячий або раптовий біль, або м'язову ригідність. Висока чутливість спостерігається на обох боках голови, але інколи буває однобічною. Біль частіше відчувається на потилиці, лобі, скронях і верхівці. Зазвичай біль починається поступово і погіршується ввечері.

На відміну від мігрені, зазвичай не спостерігаються візуальні симптоми, такі як сліпі крапки або миготливі вогники, нудота, біль у шлунку, додаткові відчуття в одній половині тіла або порушення мовлення. При мігрені фізична активність зазвичай підсилює біль, чого не спостерігається при головному болі вазомоторного характеру.

Тензивний головний біль може бути періодичним або хронічним. Періодичний головний біль триває кілька днів. Якщо головний біль присутній більш ніж 2 тижні на місяць, він характеризується як хронічний тензивний головний біль. Періодичний біль може перейти в хронічний, проте постійні болі зустрічаються рідко.

Зазвичай присутні два попереджувальні симптоми. Головний біль не є особливо сильним, але відчувається впродовж днів, тижнів, а інколи і довше. Головний біль зазвичай тривалий, а не епізодичний. Стрес і активний спосіб життя, напруга, депресія і тривожність можуть ініціювати головні болі тензивного характеру. Симптоми можуть посилюватися при неправильному положенні тіла при роботі за комп'ютером, керуванні машиною та інших подібних ситуаціях. Інколи головний біль супроводжується неприємним відчуттям запаморочення і хиткості. Також може бути присутньою нудота. Зазвичай допомагають заняття спортом і проведення часу на свіжому повітрі. Симптоми послаблюються у неробочий час.

Обстеження часто показує запалені м'язи і в області шиї, і в області голови. Видимі ознаки порушення нервових функцій відсутні. Додаткові дослідження, такі як МРТ, зазвичай не виявляють аномалій. Рентгенівське дослідження і МРТ можуть показати випрямлення шийного відділу хребта як ознаку підвищеної м'язової напруги.

Лікування зазвичай складається із протизапальних засобів, м'язових релаксантів, антидепресантів, фізіотерапії і акупунктури. У найбільш важких випадках гіпноз або метод біоелектронного зворотного зв'язку (биофідбек) можуть бути корисними для посилення здатності до розслаблення. Інколи знайти кращий засіб від головного болю вдається лише через тривалий час, але зазвичай може бути досягнуте полегшення стану.

У фізичній терапії спочатку робиться ухил на розслаблення м'язів. Якщо пацієнт дуже посилено займається, коли м'язи перенапружені, це може викликати погіршення симптомів. У легких випадках лікування на ранніх стадіях включає комплекс вправ.

Як першу допомогу, протизапальні засоби використовують для лікування тензивного головного болю відповідно до інструкцій виробника. Ваш доктор може призначити ліки, щоб послабити симптоми при їх появі або як профілактичний засіб для зниження інтенсивності і частоти головних болів.

Правильне положення тіла при роботі і домашніх заняттях так само важливе, як і короткі паузи, в які можна виконувати легкі вправи для плечей і шиї.

При роботі за комп'ютером важливо переконатися, що клавіатура зручно розташована і монітор не знаходиться дуже високо. Уникайте діагонального положення тіла при роботі. На моніторі не повинно бути відблисків. За необхідності потрібно користуватися окулярами.

Необхідно уникати тривалої роботи в одному положенні і керування автомобілем на далекі відстані. При керуванні автомобілем слід триматися за нижню частину керма і намагатися при нагоді розслабити плечі.

Перевіряйте періодично при роботі, не чи перенапружені ваші м'язи, і спробуйте їх розслабити. Якщо у вас є схильність просувати голову вперед при роботі за комп'ютером, намагайтеся спостерігати і виправляти своє положення кілька разів в день.

Тримаєте шию прямо під час сну.

Необхідно уникати захоплень, які викликають м'язову напругу: плетіння гачком, спицями, читання лежачи.

Вибирайте види спорту, у яких по-різному працюють м'язи. Під час плавання, наприклад, буде добре вивчити декілька стилів, таких як кроль і «на спині» і періодично міняти їх. Практикуйте плавання на спині так, щоб ваша голова знаходилася у воді. За бажанням користуйтеся шапочкою і окулярами для плавання.

Важливо мати відповідний відпочинок. Розмірений спосіб життя зменшує симптоми. Не лягаєте спати надто пізно.

Мігрень

У найбільш типових випадках мігрень легко відрізнити від головного болю вазомоторного характеру. Але, на жаль, симптоми не завжди збігаються із книжковими версіями, пацієнт може відчувати симптоми обох типів, і вони можуть підсилювати один одного.

Попередні симптоми, такі як порушення зору, слуху, мовлення або руху можуть існувати до власне нападу мігрені. Ця так звана фаза аури може тривати кілька хвилин. Порушення зору зустрічаються в обох очах і можуть включати, наприклад, розпливчатий зір, зигзагоподібні фігури, сліпі плями, тунельний зір, зірочки, що світяться, або крапки, що крутяться, або біль в очах. Аура зазвичай розвивається приблизно за 10 хвилин до справжньої мігрені. Проте, не кожному властива наявність аури. Коли настає напад мігрені, аура зазвичай зникає.

Мігреневі болі можуть бути сильними. Вони часто починаються на одному й тому ж боці кожного разу і біль погіршується однобічно. У класичній мігрені головний біль пульсуючий або роздрібнюваний і може супроводжуватися нудотою і блювотою, посиленим сечовипусканням, діареєю, тремтінням, потінням, ознобом, проблемами із підбором слів, слабкістю або втратою апетиту, сердечними симптомами або періодичними змінами кров'яного тиску.

Хоча функціонування під час активних нападів мігрені може бути утруднене, періоди між епізодами зазвичай є асимптоматичними. Сон, прохолодне або затемнене оточення допомагають, а фізична напруга підсилює біль. Під час нападу світло і шум дратують пацієнта і всі відчуття э загостреними.

У деяких пацієнтів після нападу мігрені спостерігається стан, подібний до похмілля. Вони потребують додаткового сну і можуть не зовсім ясно мислити.

Жінки більш схильні до мігрені і спадковість відіграє велику роль у прояві захворювання. У більшості випадків симптоми виявляються до 35 років, але можуть початися навіть під час менопаузи. Дочка, мати якої страждає на мігрень, має 50% вірогідності отримати мігрень. Мігрень може передаватися через декілька поколінь. Напади мігрені можуть бути викликані гормональними змінами в період менструального циклу або при прийомі протизаплідних засобів.

Їжа, така як шоколад, червоне вино і сир, може викликати мігрень. Деякі харчові добавки, наприклад нітрати, мононатриум глутамат, тирамін і аспартам можуть діяти як тригери мігрені. Мариновані продукти, консервація з оцтом і ферментована їжа можуть сприяти захворюванню. Горіхи, піца і дуже холодні напої або їжа також асоціюються з нападами мігрені.

Це не означає, що всі ці продукти викликають головний біль в якої-небудь однієї людини. Можливо, що це лише один продукт або речовина, а інші можуть уживатися без обмежень. Якщо їжа викликає мігрень, то необхідно спостерігати при кожному вживанні цієї їжі.

Причина мігрені й інших васкулярних головних болів полягає у звуженні судин на початковій стадії і розширенні їх у подальшому. Унаслідок виділяються активні речовини, які викликають зміни, подібні до запальних, і біль.

Причини цього досконально не відомі. Вважається, що судинна система людей, схильних до мігрені, є чутливішою до стимулів. Жіноча мігрень – це чинник ризику для порушень в центральному кровообігу. Цей ризик примножується при використанні протизаплідних засобів і тютюнових виробів.

Коли існують підозри про наявність мігрені, найважливіший метод дослідження – це карткування симптомів і ретельний огляд, що проводиться доктором. Сучасні методи, такі як комп'ютерна томографія і МРТ можуть легко зняти підозри щодо раку або інших серйозних захворювань.

Ведення обліку головних болів – це хороший спосіб стежити за симптомам, запам'ятовувати тривалість, локалізацію і важкість болю, ліки та їх ефект і можливі зовнішні чинники, що провокують головний біль. У такому разі докторові буде легко знайти кращий засіб від головного болю.

Відпочинок і прийом ліків – це найважливіші пункти в лікування мігрені. Також можуть використовуватися холодні компреси. Щогодинний відпочинок рекомендований, навіть якщо симптоми зникають в результаті прийому медичних препаратів. Дуже важливо знайти відповідні ліки. На ринку існує безліч ефективних засобів, серед яких доктор може допомогти дібрати вам найбільш відповідний. Часта мігрень вимагає постійної профілактичної терапії. Неврологи – це кращі фахівці з мігрені та її лікування.

Ліки від мігрені, які приймають під час нападу для припинення симптомів, що вже почалися, це найчастіше нестероїдні протизапальні засоби (NSAID), триптанти або речовини, що містять ерготамін. Болезаспокійливі засоби мождуть прийматися разом з протиблювотними або в комбінаціях. Якщо необхідно, ліки уживаються у формі свічок.

Краще за все вживати болезаспокійливі ліки, коли з'являються перші ознаки нападу мігрені. Для оптимального ефекту необхідно відпочивати або спати в темній кімнаті за можливості.

Також використовуються профілактичні засоби. Зазвичай їх приймають регулярно, щоб уникнути нападів або полегшити їх.

Акупунктурне лікування інколи виявляється дивовижно ефективним у лікуванні мігрені. Також позитивним буде біофідбек (метод біоелектронного зворотного зв'язку). Крім того, використовують релаксаційну техніку, масажі, трави і вітаміни. Якщо причиною, що провокує мігрень, є алкоголь, роздратування, поспіх, робота з витягнутою шиєю або стрес, профілактика – це кращий засіб. Але в дійсності, це може бути важко з такими чинниками, як харчування і дотримання звичок. Але найменше, що може зробити кожен, це дотримання правильного ергономічного положення тіла.

У будь-якому випадку, необхідно як можна частіше уникати контакту з провокуючими чинниками. Турбота про себе повинна включати постійність звичок сну із достатньою, але не надмірною тривалістю. Необхідно використовувати вправи для м'язової релаксації. Деякі люди можуть позбавитися від мігрені, запобігаючи вживанню продуктів і напоїв, які провокують болі. Головне в цьому – пробувати. Тригери можуть бути перераховані в журналі головного болю, де записується опис нападів і їх передумов, таких як їжа або напої.

Деякі експерименти показують, що запобігання низькому рівню цукру в крові може запобігти мігрені. Метод включає вживання невеликих порцій їжі кілька разів на день для підтримки стабільної концентрації цукру в крові.

Пацієнтам, що страждають на мігрень, слід припинити палити і пити каву у великих кількостях, оскільки вони погіршують симптоми.

Головні болі вазомоторного характеру і мігрені часто зустрічаються в однієї і тієї ж особи. У цьому випадку одна хвороба може підсилювати симптоми іншої. Протягом мігрені м'язи стають більш напруженими, що може викликати тензивний головний біль. У цьому випадку необхідно лікувати обидві проблеми одночасно.Головний біль і синдром абстиненту

При лікуванні мігрені та інших болів необхідно враховувати, що деякі люди зловживають ліками, і це також викликає біль. Це торкається раніше частого вживання ерготаміну також як і інших болезаспокійливих засобів, включаючи нові медичні препарати. Коли людина звикає до препарату, головний біль зникає, але з часом низька концентрація препарату в крові може сама по собі викликати зворотний ефект.

Причиною головного болю можуть бути хімічні речовини, наприклад, у випадку добавок, або припинення вживання цих речовин, а також передозування болезаспокійливих препаратів. Найчастіше головні болі абстинентів викликаються кофеїном, естрогеном і опіоїдами. Більш того, нітрати, анальгетики, оральні контрацептивні препарати, кортикостероїди, трициклічні антидепресанти і багато інших ліків можуть бути причиною цієї проблеми. Діагноз головного болю абстиненту чітко ставлять лише тоді, коли чинники, що його викликають, виключені, і при цьому біль зник або зменшився.

Ерготамін викликає залежність при прийомі через день. Рівень ризику прийому болезаспокійливих засобів ще остаточно не ясний. Підраховано, що всього 20 доз ліків на місяць можуть викликати симптоми абстинентів, і ті, хто прийняв щонайменше 100 доз, очевидно підвищують ризик схильності до проблем цього типу.

Виявляються симптоми зазвичай як постійний несильний головний біль, який погіршується до ранку і полегшується незабаром після прийому болезаспокійливого засобу. Також можуть виявитися інші симптоми, такі як нудота, тривожність, неуважність, слабкість, проблеми з концентрацією і пам'яттю. Головний біль відчувається як тупий біль на обох сторонах голови, на лобі, скронях і шиї.

Рекомендується змінити лікарський засіб, порадившись з лікарем. Інколи це легко зробити в умовах госпіталізації. Більшість людей здатні зменшити прийняття ліків, що робить болі менш рідкими.

Ті, хто п'є каву у великих кількостях, можуть відчувати уранішні головні болі, коли рівень кофеїну в крові низький. Вони можуть відчувати головні болі протягом дня з тієї ж причини. Навіть три чашки кави на день можуть викликати кавову залежність.

Було продемонстровано, що припинення щоденного вживання кави змінює кровообіг в мозку. Це, швидше за все, і є причиною кофеїнового головного болю абстиненту. Також були зареєстровані зміни ЕЕГ ритмів під час періоду абстиненту, що може бути пов'язане із втомою.

У такій ситуації рекомендовано припинити вживання кави. Симптоми абстинентів можуть з'являтися, але як тільки вони проходять, головний біль теж зменшується. Якщо ви любите каву, ви можете знову почати пити її через декілька тижнів, але максимум одну чашку на день. Слід пам'ятати, що інші продукти, окрім кави також можуть містити кофеїн.


Судинні головні болі

Раніше вважалося, що розширення кров'яних судин є основною причиною болю у групі васкулярних головних болів. Кластерні і серійні головні болі, мігрень і токсичні головні болі зараховувалися до цієї групи.

Менш частими, ніж мігрень, є так звані кластерні і серійні головні болі. Основна причина їх не відома. Можливе виникнення цих симптомів викликане порушеннями регуляції в гіпоталамусі.

Біль зазвичай сконцентрований на одній стороні голови і дуже сильний. Він супроводжується сльозоточивістю. Ніс може бути закладений, і спостерігається декілька нападів на день. Больовий період триває від тижнів до місяців і супроводжується асимптоматичним етапом протягом декількох місяців або років. Інколи хвороба стає хронічною.

Діагноз базується на симптомах. Інколи під час нападу можна спостерігати звуження зіниць, опускання повік і почервоніння кон’юнктиви. Напад може початися після сну, сауни або прийняття алкоголю. Відпочинок зазвичай не полегшує біль, на відміну від випадків мігрені; навіть навпаки, відпочинок може погіршити ситуацію.

Початкове лікування може проводитися у формі протизапальних болезаспокійливих препаратів. Якщо це не діє, використовуються новітні засоби проти мігрені. Вдихання чистого кисню дуже ефективне, але його важко організувати в повсякденному житті. Кортизон використовується для переривання больових періодів.

Головні болі, викликані фізичним напруженням

У деяких людей виникають короткострокові головні болі у зв'язку із фізичною напругою. Причина болю, швидше за все, судинна. Такі болі поділяють на три типи. Вони зустрічаються у приблизно 1% людей у зв'язку з фізичним напруженням, кашлем або сексуальною активністю.

Біль починається швидко або дуже швидко після початку провокуючої фізичної активності. Біль зазвичай дуже інтенсивний і описується як вибуховий. Більшість людей відчувають двосторонні болі; головний біль може локалізуватися у будь-якій ділянці.

Більшість головних болів, викликаних напруженням, сприятливі, але ті, у кого розвиваються важкі болі мають бути обстежені фахівцем, оскільки інколи за цим феноменом стоять внутрічерепні причини або інші неврологічні проблеми.


Інфекції пазух, головні болі пазух

Інфекції пазух верхньої щелепи – дуже часта причина головного болю, при якому пацієнт потребує лікування. Майже третина всіх пацієнтів лікарень відносяться до цієї категорії.

Верхньощелепні пазухи – це порожнини всередині черепа. Коли вони інфіковані, їх слизисті оболонки набухають і інфіковані секреції накопичуються в них. Отвори пазух верхньої щелепи можуть бути закупорені, що викликає тиск на секреції. Найчастіше симптоми виявляються у синусах верхньої щелепи, але пазухи лобових, решітчастих, клиновидних кісток також можуть інфікуватися.

Ризик запалення верхньощелепних синусів вище у людей, схильних до алергії, сінної лихоманки або астми, а також у курців. Інфекції пазух верхньої щелепи часто супроводжуються різними респіраторними запаленнями. Анатомічні чинники ризику включають викривлення носової перегородки або поліпи. Чужорідний об'єкт у носовій порожнині, плавання або пірнання, скелелазіння на значних висотах, польоти або зміна тиску також можуть мати наслідки.

Головні болі типово починаються, коли людина застуджується або відразу після застуди. Симптоми запалення пазух верхньої щелепи можуть включати окрім головних болів відчуття тягаря в щоках або біль в щоках і позаду очей. Біль при тремтінні або різких рухах може відчуватися у зубах або щоках. Оскільки слиз накопичується вночі, біль може посилюватися до ранку. Різкі зміни в температурі можуть підсилювати біль.


Ніс може бути закладений гноєм, жовтими або зеленими виділеннями, які можуть стікати в глотку. Носові проходи можуть набухати, а також виявляються такі симптоми, як помірна лихоманка, загальна слабкість і нездужання.

Під час огляду лікарем пацієнт може відчувати біль при нахилі голови вперед або від удару по щоках. Обличчя дуже чутливе до дотиків.

Діагноз може бути поставлений на підставі даних рентгенівського або ультразвукового дослідження. Кращий спосіб діагностувати проблему – це проколювання пазухи верхньої щелепи. У такому разі симптоми лікують одночасно із збором бактерій для встановлення їх резистентності до антибіотиків.

Лікування інфекцій верхньощелепних синусів зазвичай полягає в антибіотиках, коли назальні краплі використовуються для скорочення слизистої оболонки, а протиалергійні засоби не діють. Якщо антибіотики не допомагають, пробиття верхньощелепних синусів стає лікувальною необхідністю.

Як спосіб самолікування можуть використовуватися назальні краплі, які зменшують набухання слизистої оболонки. Краще за все застосовувати краплі в положення лежачи. Коли краплі розміщені в лівій ніздрі, рекомендується почекати і повернутися на лівий бік, щоб ліки досягли щелепних пазух. Після закапування правої ніздрі, відповідно, необхідно повернутися вправо.

Назальні краплі не повинні використовуватися дуже довгий час, оскільки вони самі по собі можуть викликати симптоми.

Рекомендується підтримувати високу вологість повітря у приміщенні. Особливо рекомендовані парові інгаляції кілька разів в день або в гарячому душі, або із спеціального контейнера. Теплі компреси поверх синусів можуть допомогти з болем. Можна полоскати ніс водою в душі.

Деякі спеції вважаються сприятливими для слизистих мембран, спробуйте їжу, заправлену часником або кайєнським перцем.Психологічні причини

Психіатричні хвороби можуть бути асоційовані і можуть мати вплив на головні болі, але психіатричні захворювання рідко зустрічаються як основна причина головного болю. Більшість головних болів пов'язані із ментальними проблемами, які існують одночасно і незалежно в той самий час. Якщо головний біль пов'язаний із психічним захворюванням, він спостерігається лише під час психічного розладу.

Психологічні чинники можуть впливати на біль через різні центральні механізми. Нейротрансміттери можуть грати роль зв’язку. Люди із хронічними головними болями мають додаткові ризики розвитку депресії, а люди з депресією частіше страждають на головний біль. Таким чином, цей зв'язок є двостороннім. Досліджено, що у солдатів з мігренню у 2 рази частіше зустрічаються депресії, тривожність або посттравматичний стрес, ніж у солдатів без мігрені.

Головний біль, пов'язаний із депресією, часто буває тупим і генералізованим, зазвичай не дуже сильним. Стан може погіршуватися вранці і ввечері. Один напад може тривати від 15 хвилин до декількох діб. Головний біль може тривати роками або все життя. Депресивні головні болі зазвичай з'являються регулярно в один і той самий час доби або тижня, наприклад, завжди на вихідних або в перший день відпустку.

Більше 84% людей із депресіями відчувають головні болі. Коли депресивний стан загострюється, головний біль теж посилюється, а коли депресія відступає, головний біль діє аналогічно. Інколи пацієнтові або лікарю важко діагностувати депресію на ранніх етапах.

Коли чоловік відчуває напруження або страх без видимої причини, то говорять про тривожність. Тривожність зменшує стійкість до стресу і може підсилити стрес, викликаний хімічними речовинами або тригерами головного болю. Підраховано, що люди із тривожністю мають підвищені ризики проблем з хронічними головними болями. Жінки більш схильні до тривожності і головних болів.

Крім того, інші ментальні захворювання можуть бути пов'язаними з головними болями. Якщо пацієнт страждає одночасно і головним болем, і депресією або іншим психічним розладом, має сенс лікувати обидві проблеми відповідним способом, а не лише приймати ліки від головного болю.

Інші причини

Запалення зубів і інших структур ротової порожнини, порушення прикусу зубів, також як і очні проблеми, функціональні розлади жування і тригемінальна невралгія можуть також викликати головні болі. Більше інформації про ці варіанти розміщено в розділах «Біль у щелепі» і «Болі обличчя».


Головні болі при вагітності

Головні болі – це типова скарга при вагітності. Вони можуть виникати на будь-якому етапі вагітності. Спочатку вони можуть бути викликані підвищеним рівнем гормонів. Також недостатній сон, стрес і неправильне положення тіла підсилюють м'язове напруження і можуть бути провокуючими чинниками.

Інколи регулярна мігрень може ставати менш сильною під час вагітності. Але так відбувається не завжди. У деяких випадках, симптоми можуть погіршуватися. Важливо при цьому перевірити, чи можна приймати болезаспокійливі препарати без шкоди для дитини. На пізніших стадіях вагітності головні болі часто є симптомом підвищеного кров'яного тиску.

Жінки часто відчувають головні болі під час менструацій. Ця проблема може зникати під час вагітності. Деякі протизаплідні засоби можуть підсилювати симптоми мігрені, хоча зовсім невелика кількість споживачів відчувають симптоми при прийомі протизаплідних препаратів.

Пухлина мозку

Часто існують страхи, що головний біль пов'язаний із пухлиною мозку. Люди, у яких спостерігається лише головний біль, дуже рідко діагностуються з пухлиною мозку. Лише 8% людей з пухлиною мозку страждають на головний біль як перший симптом. Проте близько половини онкохворих відчуває головний біль.

Типовий перший симптом раку мозку це епілептичний припадок, який не пов'язаний із травмою мозку або алкогольним сп'янінням. Більшість хворих із пухлинами мозку також переживають такі симптоми, як зміну особистості, подвійний зір, слабкість, а не лише головний біль.

Головні болі пов'язані з раком мозку зазвичай виявляються вранці до піднімання з ліжка і зникають через декілька годин, больові відчуття тупі і ниючі, пов'язані з нудотою і блювотою. Вважається, що вони з'являються в положенні лежачи або під час сну і стають з часом частішими і сильнішими і інколи навіть постійними і важко лікуються.

Свіжі болі або зміни характеру болю, важкість або локалізації викликають заклопотаність. Більш того, нові головні болі, викликані напруженням, які розвиваються після фізичних навантажень (піднімання ваги, біг, кашель) мають бути ретельно досліджені.


Небезпечні головні болі

Небезпечні головні болі включають ті, які пов'язані з церебральною геморагією, менінгітом, і енцефалітом. Головний біль часто настільки сильний, що дорослі пацієнти йдуть до лікаря не зволікаючи.

Ознаки інфекції зазвичай присутні при менінгіті і енцефаліті. Розвиток бактерійного менінгіту може бути дуже стрімким і інтенсивним. Діти зазвичай заражаються повітряно-краплинним шляхом.

Симптоми, що асоціюються з цією хворобою, включають лихоманку, озноб, головний біль, нудоту і блювоту, також як чутливість до світла і нерухомість шиї. Діти, хворі на менінгіт, не можуть схилити голову до колін навіть при сторонній допомозі. Новонароджені і немовлята на ранніх стадіях можуть не проявляти нерухомості шиї. Роздратування і навіть втрата свідомості можуть бути також присутніми. Якщо існують підозри на менінгіт, пацієнта негайно направляють до лікарні.

Менінгіт, або іншими словами бактерійне запалення оболонок головного і спинного мозку, і септицемія, або запалення крові, широко відомі як зараження крові і які дуже важко діагностувати на ранніх стадіях. Особливо це стосується дітей, бо перші симптоми: лихоманка, нудота, головний біль і нездужання, типові для багатьох легших дитячих хвороб.

Організація з дослідження менінгіту ввела шість симптомів, які можуть допомогти розрізнити менінгіт і септицемію від інших грипоподібних захворювань. Ці симптоми: хворобливість кінцівок, висип, нерухомість шиї, відраза до яскравих кольорів, зніяковіння, холодні руки і ноги.

Церебральна геморагія – це крововилив в мозок, викликаний порушенням цілісності кров'яної судини. Вона може розвиватися у будь-якій ділянці мозку. Причинами її можуть бути, наприклад, високий артеріальний тиск, порок розвитку судин або травма мозку. Інколи видима причина відсутня. Широкі геморагії смертельні протягом декількох днів приблизно для половини пацієнтів.

Симптоми зазвичай розвиваються несподівано, без попереджувальних сигналів, погіршуються з часом, часто під час якої-небудь активності. Вони можуть включати неврологічні симптоми, такі як втрата свідомості, розлади мовлення, рівноваги або руху, конвульсії.

Головний біль може бути присутнім. Він може будити потерпілого від сну, посилюватися при зміні пози, нахилів, випрямлення або кашлю. Він може бути помірним або бути відсутнім у літніх пацієнтів.

Головні болі мають бути ретельно обстежені хоча б один раз. Принаймні, після цього не викликатиме головний біль факт незнання її причин.Невідкладна допомога

Головні болі, пов'язані з конвульсіями, зніяковінням або втратою свідомості.
Головні болі, що асоціюються з симптомами паралічу.
Головні болі після травми голови.
Сильні головні болі, пов'язані з високою температурою і можливою нудотою, чутливістю до світла і блювотою.
Головні болі з болем у вухах або очах.
Різкі інтенсивні головні болі, які не слабшають

Консультація у лікаря

Зміни характеру заздалегідь діагностованих болів.
Головний біль, що супроводжується жаром.
Головний біль рано вранці, можливо пов'язаний з нудотою і блювотою.
Головний біль, що вимагає щоденного прийому медикаментів.
Тривалі головні болі, які раніше не діагностувалися.
Поворотні головні болі у дитини.
Головний біль, пов'язаний з депресією.
Головний біль, який турбує пацієнта.
Головний біль, викликаний гормональними змінами у жінок.

Більше інформації про головний біль англійською мовою:

Клініка Майо, статті про тензивний головний біль.
Medline Plus статті про тензивний головний біль.
Вікипедія, гіпотези про про мігрень.
WEBMD слайд-шоу: видео- довідник про мігрень.
Клініка Майо про мігрень.
Medline Plus, статті про мігрень.
WebMD про типові медичні препарати від мігрені.
Medicinenet.com про кластерний головний біль.
Клініка Майо про кластерний головний біль.
Клініка Майо про симптоми синуситів, включаючи головний біль.
Вікипедія про головний біль від червоного вина.
EzineArticles.com про головний біль після занять спортом.
Patient.co.uk про головні болі абстинентів.
Headaches.org про головні болі і депресію.
WEBMD Мігрень і вагітність.
Merck Manuals про пухлини мозку.
HealthDesk про пухлини мозку у дітей.
Клініка Майо інформація про симптоми пухлин мозку, у т.ч. головний біль.
eMedicine про интракраніальну геморагію.
HealthDesk про аневризму мозку.
eMedicineHealth про причини гематом.
Meningitis Research Foundation як виявити менінгіт або септицемію.

Информация об авторе vkontakte.ru

Комментариев нет:

Отправить комментарий